Gönderen Konu: Covenant Sınıf ve İmza Yetenekleri  (Okunma sayısı 642 defa)

XinYenFon

  • Bölüm Yetkilisi
  • *
  • İleti: 22
    • Profili Görüntüle
Covenant Sınıf ve İmza Yetenekleri
« : 17 Nisan 2020, 14:35:17 »
Shadowlands’i yöneten 4 gücün her biri Azeroth’un kahramanlarından çaresizce yardımlarını bekliyor. Yardımınız karşılığında Covenantlar size güçlerinin bir kısmını paylaşmayı ve ödüllere, kutasamalara, lütüflara ve cazibelere erişiminizi sunacak.

Nihai Covenant’ınıza kendinizi adamadan önce bu bölgelerin her birinde ilk yolculuğunuza çıktığınızda, ilk elden teklif ettikleri yetenekleri deneyimleyebileceksiniz.

  • Kyrian: Bastion’un sakinleri, bu meleksi oluşumlar tevazu ile kendi düzenlerine hizmet ederler.
  • Necrolord: Lichten,savaş lordlarından ve casuslardan oluşan necrolordların evi Maldraxxustur.Shadowlands’i korumak için ordu oluştururlar.
  • Night Fae: Night Fae: Doğanın gardiyanları, Night Fae’ler Ardenweald’da yaşarlar ve yaşam döngüsü ile ölüm vasıtasıyla çobanlık yaparlar. Onların yardımları sayesinde yarı tanrı Cenarius Cataclysm olayları sırasında Azeroth'a geri dönebildi.
  • Venthryr: Yerleri Revendreth’te bulunur, vampirimsi Venthyrler değersizlerin cezalandırıcılarıdır.Günahkar ruhlarını rehablilite edip Arbiter’a gönderebilecekleri ruhları ararlar.

Bu dörtlüden biri ile müttefik olma vakti geldiğinde Covenantların size hangi özellikleri sağladığını düşünmeniz gerek. Her biri kendi temalarına uygun iki yetenek sağlar. İlk olarak Covenantınızın imza yeteneğini alıcaksınız fakat hangi herhangi bir ırka mensub ya da herhangi bir sınıftan hatta o sınıfın herhangi bir uzmanlığına sahip olursanız olun bu yetenek o covenant seçen herkeste açık olacak. Bu yetenek dünyayı yeni yollarla keşfetmenize yardım edecek ayrıca Shadowlands’te karşılaştığınız problemlere eşsiz birer çözüm aracı olacaklar. İkinci yeteneğiniz ise spesifik olarak sınıfınıza özel savaşta kullanmak için yeni bir büyü olacak.

Aşağıda yazan yeteneklerin hala geliştirme aşamasında olduğunu ve bu aşamada değişebileceğini unutmayın.

İmza Yetenekleri
Summon Steward (Kyrian): Kahyanızı size “Phial of Serenity” yani “Huzur Şişesi” getirmek için çağırır.”Phial of Serenity” tüketildiğinde canınızın bir kısmını doldurmak ile birlikte üzerinizdeki tüm hastalık ,lanet , zehir ve kanama efektlerini kaldırır. Kahyanız ayrıca bazı kolaylıklara da erişim seçeneği sunar fakat bu günde 1 adet ile sınırlıdır.

Door of Shadows (Venthry): Gölgelere karışarak hedeflenen lokasyonunda belirin.

Fleshcraft (Necrolord): Etten ve kemiklerden oluşan bir kalkan yaratıp maksimum canınıza oranla gelen hasarı engelleyin.

Soulshape (Night Fae): Vulpin’e dönüşerek hareket hızınızı arttırır. Bu yeteneği ileriye doğru küçük bir ışınlanma için yeniden kullanabilirsiniz.Vulpin dışındaki formlar oyun süresince kazanılabilir ve toplanılabilir.Bu yetenek dünyada iken küçük bir süreliğine aktif kalır fakat dinlenme bölgelerinde kalıcı olarak kalabilir.

Bir Covenant'a dahil olmanız sizlere savaş-odaklı ve Covenant temasına uygun sınıf yeteneklerine erişim hakkı sunacaktır. Her covenant her sınıf için bir yetenek sunar

Death Knight
Shackle the Unworthy (Kyrian)
Hedefini eski suçları için ihtar eder, sana verdikleri hasarı azaltır ve zamanla arcane hasarı verir. Düşmanlarınıza rün kullanarak yaptığınız saldırılar yeteneğin bekleme süresini azaltır.

Swarming Mist (Venthyr)
Yoğun bir sis etrafınızı sarar ve kaçınma (Dodge) ihtimalinizi artırır. Zamanla etrafındaki hedeflere Shadow hasarı verir. Her hasar verişinde fazladan bir "Runic Power" verir.

Abomination Limb (Necrolord)
Kısıtlı bir süreliğine fazladan bir kol çıkartır ve yakındaki düşmanlara Shadow hasarı verir. Eğer düşman sizden uzaktaysa yanına çekilir.

Death’s Due (Night Fae)
(“Death and Decay” yeteneğinin yerini alır) Hedef zemini bozar ve zamanla üzerinde duran hedeflere Shadow hasarı verir. Alanda bulunan düşmanlar size azalarak hasar vurur ve (maksimum bir değere kadar) onların gücünü size “Strength” olarak aktarılır. Siz o alanda bulunuyorsanız “Necrotic Strike” ve “Heart Strike” yetenekleriniz fazladan hedefe hasar vurur, “Scourge Strike” ve “Clawing Shadows” yakındaki tüm hedeflere vurur.

Demon Hunter
Elysian Decree (Kyrian)
Önündeki alana patladığında "Arcane" hasarı verip “Lesser Soul Fragment” veren rünler atar.

Sinful Brand (Venthyr)
Düşmanınızı Venthyr damgası ile işaretler ve vuruş hızlarını ve büyü uygulama hızlarını düşürür. Zamanla Shadow hasarı verir.Ayrıca Metamorphosis aktif etmek yakındaki tüm düşmanları damgalar.

? (Necrolord)
Yapım aşamasında.

The Hunt (Night Fae)
Bir düşmana atılıp ona Nature hasarı uygular ve yere sabitler.Hedef bir süreliğine işaretlenir ve üzerinde kullanılan “Demon Bite” ve “Shear” fazladan Fury verir. İşaretli hedefe her 30 saniyede bu yeteneği uygulayarak hedefin arkasına görünmese dahi ışınlanabilir.

Druid
Kindred spirits: (Kyrian)
Bir dost hedef ile bağ kurar. Bekleme süresinde iken bir süre için bağı güçlendirebilir. Partnerinizin rolüne göre bir efekt verir ve sizin rolünüze göre onada bir efekt verir.

Ravenous Frenzy (Venthyr)
Belirli bir süreliğine yaptığınız Druid büyüleri yüzdelik bir şekilde hasarınızı ve iyileştirme etkilerini arttırır ve size “Haste” sağlar, birikebilir. Eğer belirli bir süre boşta kalırsanız, “Frenzy” etkisine maruz kalırsınız.Her stackde canınızın belirli bir yüzdesini yok ederken, sonunda ise size bir sersemletme etkisi bırakır.

Adaptive Swarm (Necrolord)
Bir sürü yöneterek onların hedefe iyileştirme etkisinde bulunmasını veya Shadow hasar vermesini ve hedef üzerindeki periyodik etkilerin arttırılmasını sağlar.

Convoke the Spirits (Night Fae)
Night Fae’e enerji patlaması için çağrıda bulunur, hızla 16 Druid büyüsünü ve yeteneğini 4 saniye içinde uygular. “Moonfire”, “Wrath”, “Regrowth”, “Rejuvenation”, “Thrash”, “Rake”, “Shred”, ve “Ironfur” yeteneklerini uygun hedeflerde mevcut specinize öncelik vererek uygular.

Hunter
Resonating Arrow (Kyrian)
Hedef alana bir ok atar ve yankı yapan anima bırakır. Bu etki o alandaki hedefleriniz görüşünüzde olmasa bile saldırmanıza olanak sağlar ve fazladan “Critical Strike” şansı sağlar.

Flayed Shot (Venthyr)
Düşmanına bir ok atar ve zamanla Shadow hasarı yemelerine yol açar. Her “Flayed Shot” hasar verdiğinde “Flayer’s Mark” kazanma şansınız olur. “Flayer’s Mark” bir sonraki “Kill Shot”’ı hedefinizin can seviyesini önemsemeden kullanmanızı sağlar.

Death Chakram (Necrolord)
Ölümcül bir çakram atar ve anında Shadow hasarı verir. Çakram her farklı hedefe hasar vurduğunda hasarı artar ve fazladan “Focus” üretir.

? (Night Fae)
Yapım aşamasında.

Mage
Radiant Spark (Kyrian)
Anında "Arcane" hasarı veren ve ayrıca zamanla hasar veren parlak bir kıvılcım yaratır. Hedef, doğrudan hasar veren büyülerinizden daha yüksek yüzdelerde hasar alır ve etki her vuruşta birikir. Bu etki belirli sayıda büyünün ardından sona erer.

Mirrors of Torment (Venthyr)
Rakibe eziyet etmesi için belirli bir süreliğine aynalar çıkartır. Ne zaman hedef bir yetenek veya büyü kullanırsa bir ayna tüketilerek hedefe "Shadow" hasarı verir ve hareket hızını ve yetenek kullanma sürelerini yavaşlatır. Son ayna hasar vermektense hedefi belirli bir süre susturup yere sabitler.

Deathborne (Necrolord)
Kendini güçlü bir kemik büyücüsüne dönüştürür. O formda iken “Frostbolt”, “Fireball”, ve “Arcane Blast” daha fazla hasar verir.

Shifting Power (Night Fae)
Altındaki zemini bir süreliğine çizer ve yakındaki düşmanlara Nature hasarı verir. Bunu uygularken yetenek süreleriniz azalır.

Monk
Weapons of Order (Kyrian)
Kısa bir süreliğine “Mastery” artar ve:

Windwalker’lar için “Rising Sun Kick” sıfırlanır ve “Rising Sun Kick” yeteneklerinizin “Chi” bedelini azaltır.
Brewmaster’lar için “Keg Smash” sıfırlanır ve “Keg Smash” kaynaklı hasar yiyen düşmanlar sadece sizden daha fazla hasar yer (belirli bir seviyeye kadar).
Mistweaver’lar için “Essence Font” sıfırlanır ve yakındaki herkesi iyileştirir.
? (Venthyr, Necrolord, Night Fae)
Yapım aşamasında.

Paladin
Divine Toll (Kyrian)
Belirli bir alan içerisinde yer alan birden çok hedefe “Holy Shock”, “Avenger's Shield” veya “Judgement” atar (Specialization’a göre değişiklik gösterir).

Ashen Hollow (Venthyr)
Hedef bölgeyi kutsayarak alandaki hedefler arasında bölünen Shadow hasarı ve dost hedeflere zaman tabanlı iyileştirme etkisi uygular.

? (Necrolord, Night Fae)
Yapım aşamasında.

Priest
Boon of Ascended (Kyrian)
“Boon of Ascended” etkisi kazanılır, bu etki “Ascended Nova” ve “Ascended Blast” kullanmanızı sağlar aynı zamanda hareket hızı sağlar. Gelen yeteneklerin ikiside düşmanlara hasar dostalara ise iyileştirme etkisi sağlar ve “Boon of Ascended” etkisinin sonunda gerçekleşen büyük patlama için güç toplar.

Mindgames (Venthyr)
Hedefinizin beynine saldırıp Shadow hasarı vurur ve gerçeklik algısını azaltır.(Birileri Nzoth’tan birkaç numara öğrenmiş) sonraki birkaç saniye hedefinizin yediği hasar ona hasar atana can yeniler.Ve hedefinizin yenilediği can ona hasar verir.

Unholy Nova (Necrolord)
Karanlık enerji patlaması yaparak dostlara can yeniler düşmanlara hasar verir ve hasar alan yakındaki düşmanlar “Unholy Transfusion” etkisine maruz kalırlar.

“Unholy Transfusion” zamanla Shadow hasar verir. Bu hedefe vuran düşmanlar iyileştirme etkisine maruz kalır.
? (Night Fae)
Yapım aşamasında.

Rogue
Echoing Reprimand (Kyrian)
Hedefe "Arcane" hasarı vurur ve animalarını “Animacharge” kombo puanına çevirir. Bitirici vuruşlar aynı miktarda kombo puanı harcarken, “Animacharge” 7 kombo puanı kullanmış gibi hasar verir.

Slaughter (Venthyr)
Hedefi katleder, fiziksel hasar uygular. Hedefin “Anima”sı öldürücü zehiriniz ile sonraki 5 dakika boyunca karışır. “Slaughter” zehri zaman tabanlı Shadow hasarı verirken aynı zamanda hedefin iyileştirme etkisini belirli bir oranda çalar. Bu aynı zamanda kombo puanı kazandırır.

Serrated Bone Spike (Necrolord)
Hedefe kemik saplar ve ölene kadar zaman içinde fiziksel hasar verir.”Serrated Bone Spike” ile saldırmak bu yeteneğinizi harcamanıza neden olur her bir “Spike” verilen hasarı artırır.

? (Night Fae)
Yapım aşamasında.

Shaman
Vesper Totem (Kyrian)
Hedef lokasyona 30 saniyeliğine totem koyar. Sonraki 3 hasar yeteneğiniz veya büyünüz totemin ışın yayarak “Arcane” hasarı vurmasına neden olur ve iyileştirme sağlayan 3 yeteneğinizin ise 6’ya kadar dosta can sağlar. Totem aktifken bu yeteneği kullanmanız totemin lokasyonunu değiştirir.

Chain Harvest (Venthyr)
Hedefe, daha sonrasında yakındaki hedeflere sıçrayan bir “Anima” dalgası gönderir. Düşmanlara shadow hasarı uygularken, dost hedeflere ise iyileştirme etkisi sağlar. “Chain Harvest”in süresi bu etkinin kritik olarak uygulandığı her hedefte düşer.

? (Necrolord, Night Fae)

Warlock
Scouring tithe (Kyrian)
Anlık “Arcane” hasarı uygular ve sonrasında zamanla “Arcane” hasarı uygular. Eğer hedef bu yetenek etkisi altında ölürse “Soul Shard” üretir, hayatta kalırsa yetenek sıfırlanır.

Impending Catastrophe (Venthyr)
Kaotik “Anima”dan oluşan bir bulut çağırıp hedefine gönderir yolunda bulunan hedeflere “Shadow” hasarı uygular ve hedefe çarptığında patlayıp yakındaki hedeflere “Shadow” hasarı uygular ve rasgele bir “Curse” verir.

Decimating Bolt (Necrolord)
Hedefe “Shadow” büyüsü atar ve “Shadow” hasarı verir ayrıca sonraki “Incinerates”, “Drain Souls”, ya da “Shadow Bolts” hasarını hedefe daha fazla hasar verir. Bu yetenek ve bonus hasarları, hedefin eksik canına göre artar.

? (Night Fae)
Yapım aşamasında.

Warrior
Spear of Bastion (Kyrian)
“Kyrian” mızrağını hedefe fırlatır ve “Arcane” hasarı verir. Zamanla hasar vermeye devam eder ve “Rage” üretir. “Spear of Bastion” tarafından hasar yiyen düşmanlar süre boyunca mızrağa çekilir.

Condemn (Venthyr)
(Execute yerini alır) Düşmanını günahlarından dolayı kınayarak “Shadow” hasarı uygular .Sadece %80 can üstündeki veya %20 canın altındaki hedeflerde kullanılabilir. Ana hedefi güçsüzleştirir ve size vereceği hasarı orta seviyede engeller. Eğer hedef hayatta kalırsa harcanan “Rage”in belirli bir kısmı geri verilir.

Conqueror’s Banner (Necrolord)
Necrolordların bayrağını savurarak hareket hızınızı artırır ve “Mortal Strike”, “Raging Blow”, ve “Shield Slam”ın “Glory” üretmesini sağlar. Hedef katletmek fazladan “Glory” sağlar. Bu yeteneği tekrar kullanmak yere bayrağı dikmenize neden olur ve bayrağın mesafesi içerisinde bulunan dostlarınıza saldırı hızı ve maksimum can sağlar. Aktif kalma süresi topladığınız “Glory”e göre artar ama maksimum durma süresi vardır.

? (Night Fae)
Yapım aşamasında.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2022, SimplePortal